Artikuj & Video

Një dietë shokuese për të rënë shpejt nga pesha në 14 ditë

Ligji e ndalon të thuash sa kilogramë mund të humbësh në 14 ditë. Prandaj mund t’ju themi vetëm se kjo dietë ju ndihmon të humbni dhjamin shumë shpejt, veçanërisht nëse stërviteni dhe jeni aktiv.

Nuk është vonë për të humbur peshë.
Nuk është e pamundur, as shumë e vështirë.

Ja ku e ke një program ” LAST-MINUTE” që mund t’ju bëjë të humbni sa më shumë dhjamë në pak ditë.

DOBESOHU SHPEJT NE 2 JAVE
Ligji ndalon të thuash sa kilogramë mund të humbësh në 14 ditë. Prandaj mund t’ju themi vetëm se kjo dietë ju ndihmon të humbni yndyrën shumë shpejt, veçanërisht nëse stërviteni dhe jeni aktiv.Nuk është e pamundur, as shumë e vështirë. Thjesht bëni një minimum përpjekjeje dhe mbështetuni te Better Me, ekspertët e të cilit kanë bërë që shumë njerëz dhe atletë të humbin peshë. Zgjidhja është e thjeshtë: stërvitje + dietë + suplemente

STERVITJA QË JU BËN TË HUMBNI “X” KG PËR PAK DITË
Duhet të stërviteni 3 herë në javë (dhe vetëm 2 herë për njerëzit që gjenetikisht rikuperojnë më ngadalë). Stërvitja e preferuar është ajo qarkore ku kaloni nga një ushtrim në tjetrin pa pushim. Idealja është të bëni një stërvitje të fortë në vetëm 40-45 minuta. Stërvitja e tepërt do të rezultonte në rritjen e katabolizmit dhe duhet të shmanget. Shtoni 30-40 minuta punë kardiovaskulare pas stërvitjes ose herët në mëngjes.

DIETA QË JU BËN TË HUMBNI “X” KG PËR PAK DITË
Nuk janë yndyrnat ushqimore armiku juaj i vërtetë, por karbohidratet.
Disa karbohidrate janë absolutisht të nevojshme, por sa herë që konsumoni karbohidrate të tepërta, pankreasi sekreton insulinë, e cila është një hormon akumulues që BLLOKON humbjen e dhjamit për shumë orë. Është sikur u thotë qelizave: “grumbulloni ushqimin dhe mos e lejoni shkrirjen e dhjamin”. Me këtë dietë dhe suplementet e rekomanduara, ju po e rregulloni metabolizmin tuaj në “HUMB DHJAM ME SHPEJTESINE MAKSIMALE TE MUNDSHME”

SI TE USHQEHENI PER TE HUMBUR “X” KG PËR PAK DITË
Ju këshillojmë 5 vakte të vogla ushqimi sepse aktivizoni të gjithë sistemin tretës 5 herë  në ditë dhe kjo djeg shumë më tepër kalori sesa dikush që ha të njëjtën sasi ushqimi në 3 vakte në ditë.

MENGJESI:
Një shaker i bërë me ujë dhe 100% Hydrolized Whey
Një frut

Suplemente ushqimore:
Fat Burner: 1 kapsulë

PARADITE
Nje frut

DREKE
Një porcion mishi, peshku ose pule të bëra në zgarë me pak me pak vaj ulliri
Të gjitha llojet e sallatave jeshile – miks sipas dëshirës (përveç patateve, natyrisht).

MBASDITE
Galeta (mundësisht integrale) orizi ose misri ose drithrash të tjerë që preferoni (meshkujt 4-6 galeta; femrat: 2-3 galeta.
Lyejini me një çokokrem proteinik nga gama e Better Me.
Një orgazëm shijesh.

Suplemente ushqimore:
Fat Burner: 1 kapsulë

DARKE
Njësoj si dreka

PARA SE TE FLINI GJUME
Suplemente ushqimore:
GH Release: 2 kapsula

PIJE GJATE DITES

Evitoni të gjitha pijet me sheqer dhe me gaz. Për të pastruar trupin dhe për të promovuar mirëqënien dhe shëndetin, por edhe për të përshpejtuar procesin e humbjes së peshës dhe eliminimin e ujit të tepërt në trup, është e nevojshme të pini vetëm ujë natyral ku keni shtuar  Depur Fluid Balance (shtoni 15 g Depur Fluid Balance në 1.5 litra ujë, ose 5g në shishe gjysëm litërshe për të patur komoditetin e të marrit gjithmonë me vete, në makinë, në zyrë, në palestër e kudo).
Pini me bollëk. Të paktën 2 litra në ditë: pak në vakte dhe më shumë jashtë vakteve.

SHENIM INFORMATIV

Gjatë këtyre javëve do të humbni disa kg peshë. Megjithatë, duhet të dini se pesha minimale që do prekni, nuk është kurrë pesha reale. Kjo ndodh sepse gjatë dietës trupi humbet edhe karbohidratet e ruajtura në muskuj. Çdo gram i këtyre karbohidrateve mban 3 gram ujë “brenda” muskulit. Kur i ktheheni ushqimit normal, trupi kthehet në ekuilibër. Kështu që ju shtoni pak peshë por…. NUK ËSHTË DHJAM. Trupi rikthen karbohidratet dhe ujin brënda muskujve (nuk është ritencion hidrik).

KUJDES
Mos e bëni këtë dietë për më shumë se 2 javë.
Pooor, nëse dëshironi, pas 2 javësh në të cilat hani në një mënyrë normale kalorike (d.m.th. hani kaloritë e nevojshme për të ruajtur peshën tuaj trupore, edhe pse pak do të shtoni në peshë për shkak të kthimit të sheqernave dhe ujit në muskuj) mund ta përsërisni për 2 javë të tjera. Sidoqoftë, nëse nuk keni nevojë të humbni kaq shumë kilogramë menjëherë, është shumë më mirë të ndiqni programin e humbjes së peshës të treguar në seksionin “objektivat”.

CILESIA MAKSIMALE
Better Me është e vetmja kompani e certifikuar ISO22000 për sigurinë ushqimore. Kur blini një produkt Better Me, jeni të sigurt për atë që futni në trupin tuaj.
Cilësia e produktit që blini është e certifikuar ISO9001 (cilësia e punës). Të jesh i certifikuar do të thotë të punosh me standarde më të larta se ato të kërkuara nga Ministria e Shëndetësisë në dobine tuaj.

SUPLEMENTET NUK JANE TE GJITHE NJESOJ
Ashtu siç ka biskota të mira dhe më pak të mira, makina luksoze dhe makina të thjeshta, disa produkte janë të shkëlqyera, të tjera jo. Produktet BETTER ME janë më të mirat për formulim, cilësi dhe rezultate. Ato janë të sigurta dhe natyrale dhe të njohura nga Ministria e Shëndetësisë. Përdorini me besim.

Lini një Përgjigje