Mëngjesi nuk ka pse të jetë i komplikuar. Me këto mini toasts, jo vetëm që do e nisni ditën mbarë, por dhe shëndetshëm.

Përbërësit për këtë recetë:

  • 50ml qumësht pa yndyrë
  • 1 scoop Whey Chef nga betterMe
  • Salt Caramel Cream nga Better.Me
  • pak kanellë
  • pak gjalpë për të lyer tiganin
  • 2 feta bukë të hollë tosti

Mënyra e përgatitjes:

Në një enë të vogël përziejmë qumështin, proteinën e hires së qumështit dhe kanellën. Bukën e presim në katrorë sa një kafshatë.
Ngrohim një tigan për krepa dhe e lyejmë fare pak me gjalpë. Zhysim katrorët e bukës një e nga një në qumështin proteinik dhe i sistemojmë mbi tiganin e nxehtë. I lëmë të gatuhen për 30 sekonda nga njëra anë dhe 30 sek nga ana tjetër.
I servirim duke spërkatur me pak salcë karameli të kripur: Salt Caramel Cream nga Better.Me

Ju bëftë mire!

Salt Caramel Cream – 250g

990.00L
Çoko-krem proteinik (30%), pa sheqer të shtuar, me më pak Kcal.

Whey Chef – 1kg

3,790.00L
Proteina të pastra të hirës së qumështit specifike për gatim.

CERTIFIKIME

better me certifikimi iso 9001

ISO Certificate: ISO9001

Cilësia e punës sonë është e standardit më të lartë dhe e garantuar për përfitimin tuaj nga ky certifikim.

better me certifikimi iso 22000

ISO Certificate: ISO22000

Vërteton "sigurinë ushqimore". Kur përdorni BETTER ME, jeni të sigurt për atë që sillni në trupin tuaj. Një garanci që vlen shumë.

better me certifikimi i kompanise me dashuri ne shqiperi

Made With Love In Albania

Jemi krenarë që prodhojmë 100% të produkteve BETTER ME në Shqipëri. Ne blejmë lëndët e para më të mira në të gjithë botën.

Kamion shperndares

Dërgesat dhe pagesat

Transporti dhe dorëzimi i porosive.

return-box

Kthimi dhe rimbursimet

Kthimi në rast dëmtimi i produktit.

ask

Pyetjet e shpeshta

Pyetje të zakonshme nga klientët tanë.

Shporta e blerjeve
Hyr në llogari

Nuk ke një llogari?

Facebook Instagram YouTube WhatsApp WhatsApp TikTok
Ne përdorim cookies përtë përmirësuar eksperiencën tuaj në uebsajtin tonë, si dhe për të mbledhur statistika jo personale. Duke përdorur uebsajtin ju pranoni përdorimin e këtyre cookies. 
Better-Me.biz