Përbërësit për këtë recetë:

Receta për: 12 Çokollata Proteinike  me 108 kcal secila.

Përbërësit:

Mënyra e përgatitjes:

  1. Në një enë shtojmë proteinën, tërshërën, gjalpin e kikirikut dhe gjysmën e sasisë së ujit. E trazojmë brumin me duar dhe nëse është pak i thatë shtojmë ujin pak nga pak.
  2. Kur masa të jetë elastike, e shtrojmë nbi 1 qese celofani duke i dhënë përmasa katrore 20cm x 20cm (ose mund të përdorim një tavë katrore me këto përmasa dhe shtrojmë brumin uniformë).
  3. E mbulojmë me celofan dhe sipër dhe me një thikë plastike formojmë 12 drejtkëndësha. Kjo do na ndihmojë ti ndajmë barretat më kollaj pas ftohjes.
  4. I lëmë barretat të ftohen në freskues për gati 30 min ose 1 orë.
  5. Ndërkohë shkrijmë në banjë mari çokollatën e zezë.
  6. Nxjerrim barretat nga frigoriferi dhe 1 e nga 1 i lyejmë me çokollatë, duke shkundur tepricat. Kështu barretat do kenë një shtresë të hollë çokollate si veshje.
  7. Pasi i kemi lyer me çokollatë, i vendosim sipër një letre kuzhine e i lëmë të mpiksen në freskuese për gati 30 min.
  8. I ruajmë barretat më pas në një tas qelqi me kapak hermetik.

Konsumoni barretat si snack ose si Post-workout.

Ju bëftë mirë!

Instant oat flour produkt pluhur shije neutrale
1kg

Instant Oat Flour – 1kg

1,290L
Miell tërshëre i aromatizuar, pa gluten, i pasur me fibra.

Protein Peanut Cream – 250g

990L
Çoko-krem proteinik (30%), pa sheqer të shtuar, me më pak Kcal.
whey protein isolate produkt pluhur shije arre kapucino
1kg
2kg

Whey Protein Isolate 100% – 1kg, 2kg

3,790L7,290L
Proteina e pastër e hirrës së qumështit e "izoluar" me faktorë përforcues.

CERTIFIKIME

better me certifikimi iso 9001

ISO Certificate: ISO9001

Cilësia e punës sonë është e standardit më të lartë dhe e garantuar për përfitimin tuaj nga ky certifikim.

better me certifikimi iso 22000

ISO Certificate: ISO22000

Vërteton "sigurinë ushqimore". Kur përdorni BETTER ME, jeni të sigurt për atë që sillni në trupin tuaj. Një garanci që vlen shumë.

better me certifikimi i kompanise me dashuri ne shqiperi

Made With Love In Albania

Jemi krenarë që prodhojmë 100% të produkteve BETTER ME në Shqipëri. Ne blejmë lëndët e para më të mira në të gjithë botën.

Kamion shperndares

Dërgesat dhe pagesat

Transporti dhe dorëzimi i porosive.

return-box

Kthimi dhe rimbursimet

Kthimi në rast dëmtimi i produktit.

ask

Pyetjet e shpeshta

Pyetje të zakonshme nga klientët tanë.

Shporta e blerjeve
Hyr në llogari

Nuk ke një llogari?

Facebook Instagram YouTube WhatsApp WhatsApp TikTok
Ne përdorim cookies përtë përmirësuar eksperiencën tuaj në uebsajtin tonë, si dhe për të mbledhur statistika jo personale. Duke përdorur uebsajtin ju pranoni përdorimin e këtyre cookies. 
Better-Me.biz
×